Dlaczego powinieneś rozszerzyć swój biznes o Rumunię?

Rumunia to jeden z krajów należących do Unii Europejskiej (dokładnie od roku 2007). W związku z tym przesyłki z Polski do Rumunii nie są objęte podatkami celnymi. To jeden z najważniejszych atutów przy rozważaniu rozszerzeniu swojego biznesu o wysyłki do tego kraju. Powodów jest jednak znacznie więcej…

Wysoki przyrost PKB

Pod względem przyrostu wskaźnika PKB Rumunia za rok 2018 uplasowała się na 3. miejscu w Unii Europejskiej z przyrostem w wysokości 5%. Warto wspomnieć, że Polska była w tym zestawieniu na miejscu szóstym. Jest to więc kraj bardzo dynamicznie rozwijający się. Łatwo wywnioskować, że coraz bogatsi Rumunii coraz chętniej wydają swoje pieniądze, także podczas zakupów internetowych.

Ogromny wzrost rynku e-commerce

Rumuński rynek e-commerce wzrósł w ciągu zaledwie 6 lat o niemal 2 miliardy dolarów! Wedle prognoz specjalistów rumuńscy internauci wcale nie zamierzają się zatrzymywać.

Ciekawostki o rumuńskim rynku sprzedaży internetowej

  • Największym sklepem internetowym w Rumunii jest Emag, który działa takż w Polsce, a kiedyś był rozpoznawalny na naszym rynku pod nazwą Agito.
  • Aż 88% Rumunów kupujących przez Internet oczekuje, że sklep internetowy zaoferuje im możliwość zapłaty za towar za pobraniem. Wysyłaj kurierem do Rumunii za pobraniem.
  • 78,5% Rumunów preferuje zakupy na urządzeniach mobilnych w przypadku towarów dla dzieci, ale już tylko 42,7% z nich decyduje się na zakup urządzeń elektronicznych przez telefon.

Relatywnie niska konkurencja na rynku

Rumunia jeszcze całkiem niedawno pozostawała w tyle pod względem rozwoju i zamożności przeciętnego obywatela za innymi, szczególnie zachodnimi krajami Unii Europejskiej. Rynek ten rozwija się bardzo szybko, jednak wciąż łatwiej znaleźć na nim nisze w porównaniu do naszego rodzimego rynku e-commerce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: