Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Rynek e-commerce w Rumunii

Handel internetowy ciągle jest obszarem biznesowym, w którym odnotowuje się niesłabnące zainteresowanie klientów oferowanymi produktami przez sklepy prowadzące sprzedaż produktów on-line. Obywatele wielu krajów Europy i świata widzą w takiej formie dokonywania zakupów dużo korzyści. Jednym z tych państw jest także Rumunia. Jej dynamiczny rozwój w wielu dziedzinach gospodarki sprawia, że również rynek e-commerce w Rumunii ma w sobie wiele potencjału i jest coraz lepiej zorganizowany. Sklepy internetowe, które chcą rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż wysyłkową na terytorium tego kraju, mogą więc pozostać w przekonaniu,  że będzie to bardzo opłacalne przedsięwzięcie. W takim przypadku należy poszukać ofert firm kurierskich, które dostarczają przesyłki do Rumunii, koniecznie z obsługą zwrotów. Prognozy rozwojowe e-commerce Rumunia ma stale bardzo dobre, co powinno zachęcić wiele firm do otwarcia się na tamtejszy rynek sprzedaży.

Zatem wiemy już, że pomysł na rozszerzenie rynku zbytu sklepów internetowych do obsługi zapotrzebowania na ich produkty klientów z Rumunii jest korzystny. Kolejnym krokiem powinno być wynajęcie hali magazynowej w tamtym kraju. Takie rozwiązanie pozwoli na przechowywanie towaru i szybsze dostarczenie go do nabywcy. Z wynajmem wiążą się oczywiście dodatkowe koszty, ale z perspektywy czasu są one niwelowane przez osiągane ze sprzedaży przychody. Trzeba również wiedzieć, że taki magazyn musi mieć zapewnioną bieżącą obsługę i administrację. Z pewnością będzie się to wiązało z potrzebą zatrudnienia nowych pracowników. Widać więc, że jest to projekt na większą skalę, którego rezultaty mogą nawet przewyższyć oczekiwania inwestora. Bowiem z rynku e-commerce Rumunia już w 2016 roku osiągnęła obrót w wysokości 1,8 biliona euro.

Chcesz wiedzieć dlaczego warto i jak otworzyć swój sklep internetowy w Rumunii? Więcej przeczytasz tutaj.

Szukając firmy kurierskiej warto zwrócić uwagę, czy oferuje ona obsługę wysyłki przesyłek za pobraniem z rozliczeniem w lejach rumuńskich. Jest to bowiem opcja najwygodniejsza dla klienta. Oczywiście wysyłka takiej paczki wiąże się z większymi dla niego kosztami, jednak zapewnia mu także bezpieczeństwo i pewność, że dostanie produkt do ręki a jego pieniądze nie zostaną mu skradzione. Trzeba mieć to na uwadze, gdyż w sieci działa wielu oszustów, których przestępcza działalność w negatywny sposób odbija się na zaufaniu klientów do sprzedawców internetowych. Oczywiście ofertę skierowaną na rynek e-commerce Rumunii trzeba przetłumaczyć na tamtejszy język a rozliczenie transakcji za pobraniem, w walucie krajowej z pewnością zwiększy liczbę klientów. Jest to naprawdę ważne, gdyż formę płatności za pobraniem wybiera aż 90 procent klientów z Rumunii. W celu przekazania należnej sprzedawcy kwoty wystarczy rachunek w PLN. Środki zostaną przelane na konto zgodnie z aktualnym kursem Narodowego Banku Polskiego.

E-commerce w Rumunii to rynek wart uwagi. Zatem opłacalne będzie zastanowienie się nad rozwojem sklepu internetowego, polegającym na rozszerzeniu jego działalności w tymże kraju. Trzeba tutaj pamiętać o prawidłowym wdrożeniu firmy na rynek rumuński. Z pomocą mogą przyjść doświadczone osoby zajmujące się tym zawodowo, prowadzące działalność gospodarczą dotyczącą rozwoju polskich sklepów internetowych na obszarze Rumunii. Zapewniają one tłumaczenie strony, przesyłki kurierskie, wynajem i obsługę magazynów z adresem w Rumunii. To najszybszy i najskuteczniejszy sposób wejścia na rynek zagraniczny w branży e-commerce. Nie można także zapomnieć o obsłudze nowego sklepu internetowego i marketingu, bez którego powodzenie takiego przedsięwzięcia nie będzie możliwe do zrealizowania.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: